Web Site Tasarımıyla Ziyaretçilerin Dikkatini Çekmenin 8 Yolu

Web Site Tasarımıyla Ziyaretçilerin Dikkatini Çekmenin 8 Yolu

Web Site Tasarımıyla Ziyaretçilerin Dikkatini Çekmenin 8 Yolu

1) İçerik

Sektörünüzdeki rakipleriniz arasında öne çıkabilmek için, web sitenizde pazarınıza uygun ve kitleniz için bilgilendirici içerik sağlamanız gerekir.

Olağanüstü bir kullanıcı deneyimi ile birlikte güçlü içerik barındıran bir web sitesi tasarımı, arama motoru optimizasyonunuzu artıracak ve hizmetlerinizi arayan potansiyel müşteriler için işletmenizi daha kolay bulunur hale getirecektir. Bu özellikler, arama motorlarının işletmenize verdiği güven düzeyini ve buna bağlı olarak sitenize gelen nitelikli trafiği artıracaktır.

2) Zengin Görsel İçerik

Bir resim bin kelime bedeldir. Söyleyecek çok şeyiniz olduğunda, bazen görsel medya bu sunum problemini hafifletebilir.

Resimler, videolar ve Infographics, size yalnızca anlatmak yerine, izleyicilere ne yaptığınızı gösterme fırsatı sunar. Diğer dijital platformlar aracılığıyla kolayca paylaşılabilen ilgi çekici ve kısa bir biçimde kitlelere içerik sağlar.

3) Etkileyici CTA’lar (Harekete Geçiren Mesajlar)

Ziyaretçilerin, davetkar harekete geçirici çağrılar ile sunmuş olduğunuz hizmet yada ürünlere olan ilgisini arttırın.

Web sitenizinin içerisindeki sayfalarda kitleleri gezidirerek onların size olan ilgisini arttırın ve bu ilgiyi kalıcı hale getirmek için onları bilgilendiren ve ilgilerini canlı tutacak özenli içerikler sunun. Stratejik olarak kullanıldığında, bu CTA’lar doğal olarak müşterileri, markanız içinde uygun olan bir dönüşüm sağlamaya yönlendirebilir.Kapsamlı bir web sitesi stratejisi uygulandığında, harekete geçirici mesajlarınız ziyaretçilerin sunumuş olduğunuz hizmet ve ürünler ile bir araya gelebilecek şekilde ilgisini çekecek, etkileşime geçirecektir.

4) Blog

Ziyaretçilerin, davetkar harekete geçirici çağrılar ile sunmuş olduğunuz hizmet yada ürünlere olan ilgisini arttırın.

Bir blog, markanız etrafında bir tartışma oluşturmak için harika bir yoldur. Sektörünüzün tamamında yer alan konuları kapsayan içerikler oluşturabilir ve şirketinizin pazarınızda düşünce liderleri olarak öne çıkmasına yardımcı olabilirsiniz.

5)Sosyal Medya Entegrasyonu

Sosyal medya, kitlelerin markalarla daha önce hiç olmadığı kadar etkileşim kurmasını sağlar.

Özellikle blog içeriğinde bu kanallara erişim sağlamak, herhangi bir web sitesi tasarımına mükemmel bir ektir. Sosyal medya, size şirketinizin kişiliğini genişletme fırsatı verir ve birçok müşteri, işletmelerle rahat bir şekilde iletişime geçmenin keyfini çıkarır.

6) Etkili tasarım

Web sitenizin tasarımını, yalnızca işlettiğiniz sektörün standartlarını değil, şirketinizin kimliğini yansıtmasını istemelisiniz.

Etkili bir web sitesi tasarımı, bir markanın benzersiz özünü yansıtırken, aynı zamanda pazarınızdaki diğer rakiplere karşı da öne çıkartır. Sağladığınız ürün ve hizmetlerle ilgili ayrıntılar, iletişim bilgileri ve satın alma işlemi için gerekli adımları belirleyen kapsamlı talimatlar ziyaretçilerin kullanımına açık olmalıdır. Şirketinizi tanımak için ihtiyaç duyduğunuz malzemeyi sağlamak, potansiyel müşterilerin bir işlemi güvenle yapmak için ihtiyaç duydukları tüm bilgileri daha kolay bulmalarına yardımcı olacaktır.

7) Responsive Tasarım (Mobil Uyumlu Tasarım)

Mobil cihazların artan popülaritesiyle, tüm bu platformlarla uyumlu bir web sitesi tasarlamanın önemi çok kritiktir.

Ziyaretçilerinizin web sitenizi, kullandıkları ortamdan görüntüleyebilmelerini ve gezinebilmelerini sağlamak çok önemlidir. İster dizüstü bilgisayar, ister tablet veya cep telefonu olsun, web sitenizin bu formatlarda erişilebilir ve çalışır durumda olduğundan emin olunmaması gerekir. İş perspektifinden bu yalnızca işinize en fazla değer katmakla kalmaz, aynı zamanda müşteri için her zamankinden daha kolay bir şekilde erişimi kolaylaştırır.

8) Kalite Güvencesi ve Kullanılabilirlik

Günün sonunda, iyi tasarlanmış bir web sitesinin en önemli yönü, çalışması gerektiğidir. Sitenizin düzgün ve tutarlı bir şekilde çalışması gerekiyor.

Bir ziyaretçi bir sayfaya gittiğinde, kullanım zorluğundan kafası karışır veya beğenmez ise sitenizi terkedecektir. Her web sitesinin kalitesi, mümkün olan en iyi şekilde çalıştıklarından emin olmak için test edilmeli ve ortaya çıkabilecek sorunları hafifletmek veya ortadan kaldırmak için hızlıca değişiklikler yapılmalıdır. Bu, ziyaretçileriniz için zahmetsiz kullanımı ve ilgi çekici bir deneyimi garanti eder.

Etiketler: